Romanya Vizesi

Romanya vizesi almak isteği başarmak isteyen kişilerin ilk olarak bu kapsamda gerekli olan tüm bilgileri öğrenmeleri meydana gelir. Bu sayede de vize alma süreçleri insanlar için can sıkıcı olmaktan çıkmaktadır. Romanya’yı seyahat etmek karşısında vize almak isteği düşünen bireyler, alacakları Schengen vizesi ile birlikte pek çok ülkeye de seyahat etme imkanını elde olur. Ancak bunun bir anlamı da insanların diğer ülkelere gitmek karşısında yeniden vize almalarının gerekli yer almaz.

Vize alabilmek ve istedikleri biçimde seyahat etmek isteyen kişilerin bu kapsamda bir danışmanlık içeriği almaları da büyük bir avantaj olanak sunar. Bu sayede de gerekli olan tüm detaylar ve prosedürler hakkında bilgi sahibi olunur. Vize Randevu Merkezi firması ile insanlar vize işlemlerini sorunsuz bir biçimde tamamlama imkanı elde edilir.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır?

Romanya Schengen vizesi almak isteği başarmak karşısında insanların belirli detayları önceden bilmelerinde fayda olur. En çok vize alma süreci içerisinde gerekli olan tüm prosedürlerin bilinmesi olur. Böylece de insanlar herhangi bir sorun yaşamadan vize alma işlemlerini olur.

İnsanlar Romanya’ya gitmek istedikleri zaman kesinlikle vize almaları gerekmektedir. Bu vizelerin alınabilmesi karşısında da ilk olarak gerekli şartlara uyum sağlamaları önem arz eder. Ancak insanlar vize almak isteği başarmak için gerekli şartları sağlıyorlar ise bu kez de gereken prosedürleri tamamlamaları gerekir. Bu sayede de sorunsuz bir biçimde vizeleri almasıyla bilinen istedikleri zaman dilimleri içerisinde seyahatlerini meydana gelir. 

Romanya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Romanya vize almak isteği başarmak isteyen kişilerin bunun için öncelikli olarak belirli şartları sağlamaları olur. Fakat bu şartlar sorunsuz bir biçimde sağlanır ise insanlar vizelerini almasıyla bilinen seyahatlerini meydana gelir. Söz konusu kapsamda vizelerin alınabilmesi karşısında gerekli olan şartlar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

1.      En az 6 aylık süreli pasaport

2.      Pasaport içerisinde en az 2 boş sayfa

3.      Gerekli maddi kaynakların bulunması

4.      Ülkeye dönüleceğine dair maddi güvence

5.      Bilgilerin eksiksiz ve doğru olması…

Romanya Vize İçin Gerekli Evraklar

 Romanya vizesi almak isteyen kişilerin bu kapsamda gerekli olan birtakım belge ve evrakları hazırlamaları olur. Fakat gerekli olan evraklar eksiksiz bir biçimde hazırlanamaz ise insanlar vizelerini verilmemektedir. Böyle anlarda hazırlanması gereken belgeler ve evraklar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

·        Pasaport

·        Nüfus cüzdan fotokopisi

·        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

·        Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri

·        Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine tüm hususlara bir yandan 3000 TL bakiye

·        Var ise eski pasaportların fotokopileri

·        Finansal hususu gösteren belgeler

·        Romanya vize başvuru formu

·        30.000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası

·        Biometrik fotoğraf

·        Ulaşım için rezervasyon bilgileri

·        Çiftçiler için ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi

·        Kamu personelleri için görev yapılan yerden alınan yazı

·        Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri

·        Denizci vizesi için denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Hollanda firmasından garanti yazısı

·        Seyahat amacını destekleyen belgeler

·        Şoför vizesi alacaklar için teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi

·        Vize ödeneğinin ödeme dekontu

·        Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri

·        Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A içerik döküm belgesi

·        18 yaşından küçüklere ebeveynden ya da yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname

·        İş yeri sahipleri için faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü

Gerekli bu belge ve evraklar eksiksiz şekilde hazırlanırsa şartların da uygun olması halinde insanlar bu vizeleri olmaktadır. Bu sayede de herhangi bir sorun yaşamadan diledikleri gibi seyahatlerini gerçekleştirme imkanını elde edilir.

Romanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Romanya vize randevusu alınması için insanların Büyükelçilikler ve konsolosluklara gitmeleri gözlenmektedir. Söz konusu konuda dikkat edilmesi gereken oldukça önemli bir husus bulunmaktadır. İnsanların vize için randevularını planladıkları seyahatlerden en az 2 hafta önce almaları olmaktadır. Hatta bu alanların yoğunluk hususlarında değişiklik meydana olur. İşlemleri tam almak isteği başarmak karşısında randevu talebi bulunan kişiler, Vize Randevu Merkezi ile iletişime geçerek detayları en ufak bir eksiklik meydana gelmeden olmaktadır.

Romanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Romanya vize ücreti konusunda da pek çok araştırma yapılmaktadır. İnsanlar bu ülkeyi seyahat etmek karşısında öncelikli olarak vize olmaktadır. İstenen vizelerin fiyatlarında ise çeşitli değişiklikler meydana olmaktadır. İstenen türlerinin peşine vize süresi de bu hususa etki gözlenmektedir. Fakat genel anlamda türlerine göre vize ödenekleri şu şekilde öne çıkmaktadır;

1.      Ticari vize tipi

2.      Konferans vize tipi

3.      Araştırma vize tipi

4.      Eğitim vize türü

5.      Aile birleşimi vize türü

6.      Öğrenci vize tipi

7.      İngilizce öğrenmek için 3.seviye üniversite öğrencileri için vize tipi

8.      Ziyaret ve turist vize tipi

9.      İstihdam vize türü

Birçok farklı tür ile yer almasından ötürü de bireyler kendileri için en uygun olan süreçleri rahat bir şekilde yapabilmektedir. Birçok farklı kişi kendilerine göre uygun olan fiyatlar ile de vize alımlarını bir yandan yapabilirler.

Romanya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Romanya vize almak isteği başarmak isteyenlerin bunun için biyometri işlemlerini de sorunsuz bir biçimde gerçekleştirmeleri ciddi anlamda önem arz etmektedir. Bu işlemler esnasında insanlardan parmak izi ve biyometri fotoğraf gibi çeşitli verilerin alınması olmaktadır. Söz konusu işlemleri esnasında parmaklarda yara ve çizik gibi detayların olmaması olmaktadır. Farklı hususta parmak izi alınamayacağı için vizeler verilmemektedir.

2 yaş sınırı altında olan çocuklar biyometri işlemlerinden tabi olmaktadır. tüm hususlara bir yandan çeşitli sağlık sorunları nedeni ile parmak izi veremeyecek olan kişilerin de bu kapsamda uygun sağlık raporlarını iletmeleri olmaktadır. Farklı hususta bu kişiler de vizelerini alamazlar.

Romanya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Romanya vize alan kişiler, alacakları bu vize ile birlikte diğer Schengen ülkelerini de seyahat olmaktadır. Bu anlarda 180 gün periyodunda verilen bu vizeler ile birlikte toplamda 90 güne kadar istedikleri ülkelere istedikleri şekilde seyahatlerini olmaktadır. Schengen vizesi alan kişilerin gidebilecekleri diğer Schengen ülkeleri ise şu şekilde meydana gelmektedir;

1.      İsveç

2.      İtalya

3.      Macaristan

4.      Letonya

5.      Litvanya

6.      Lüksemburg

7.      Malta

8.      Polonya

9.      Portekiz

10.   Slovakya

11.   Slovenya

12.   Yunanistan

13.   Finlandiya

14.   Avusturya

15.   Belçika

16.   Çek Cumhuriyeti

17.   Danimarka

18.   Estonya

19.   Fransa

20.   Hollanda

21.   İspanya

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Romanya Vizesi Almak

Romanya vizesi almak isteyen kişiler, Türkiye’de bilinen üçüncü ülke vatandaşları oldukları zaman da bu vizeleri alma imkanları yer almak isteği başarmaktadır. Bilinen üçüncü ülke vatandaşlarının bir yandan Türkiye’de oturma izinlerinin olduğunu gösteren belgesi, gerekli olan evraklar içerisine eklemeleri olmaktadır. Gerekli tüm prosedürler aynı şekilde meydana gelmektedir.

Romanya’ya gitmek isteyen üçüncü ülke vatandaşları arasından Suriye, Irak ve İran kökenli olan üçüncü ülke vatandaşları için husus biraz daha farklı bir hale gelmektedir. Söz konusu kişilerin direk olarak aynı işlemler ile vize almalarına imkan olmamaktadır. Gerekli bu prosedürlere tüm hususlara bir yandan farklı uygulamalar da olmaktadır.

 

 

 

0552 504 06 28

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin
Scroll to Top
Scroll to Top