Rusya Vizesi

Rusya vizesi almak isteği başarmak isteyenler bu vizenin kolayca alınabilmesi için gerekli şartları yerine getiriyor olmalı. Söz konusu olan vizelerin alınması konusunda da bilinmesi gerekli olan bazı detaylar mevcuttur. Bireyler bu detaylara hâkim olmaları hususunda vize alma işlemlerini kısa sürede tamamlarlar. lakin bireyler Rusya için Schengen vizesi almanız dahilinde bu vize ile birlikte diğer Schengen ülkelerine de seyahat etme imkânı yakalarsınız.

180 gün periyot ile verilen bu vizeyle beraber Schengen ülkelerini toplamda 90 güne kadar seyahat etme hakkınız olur. Bireylerin bu vizeyi almalarının ardından diğer Schengen ülkelerine gitmek için yeni tek vize almalarına gerek kalmaz. Problemsiz tek şekilde diledikleri süreç Schengen ülkelerine gidebilirsiniz.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya Schengen vizesi birçok insanın hayalidir. Rusya, herkesin yaşamayı hayal ettiği tek ülke olma özelliğine sahiptir. Avrupa’nın en büyük limanlarından birine sahip olan Rusya’ya gitmek için vize çıkartmanız gerekli olarak gözlenmektedir. Bordo pasaport sahipleri bu ülkeye gitmek istiyorsa muhakkak Vize Randevu Merkezi olmalıdır.

Schengen bölgesinde bulunan bu ülkeye Schengen vizesi ile giriş yapabilirsiniz. Rusya konsolosluğuna vize türüne göre başvuru yapmanız gerekli olarak gözlenmektedir. İlk olarak ikamet edilen bölgeye en yakın Rusya Konsolosluğunun tespit edilmesi gerekli olarak gözlenmektedir. Sonraki adımda vize türüne göre gerekli olan evrakların hazırlanması gerekli olarak gözlenmektedir. Ardından randevu alınması gerekli olarak gözlenmektedir. Söz konusu olan sürecin en olumlu biçimde tamamlanması için belgelerin eksiksiz tek biçimde tamamlanması gerekli olarak gözlenmektedir.

Rusya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Rusya vize almak isteği başarmak için bazı şartlar bulunur. Söz konusu olan şartların yerine getirilmesi hususunda Rusya vizesi alabilirsiniz. Aksi halde Rusya vizesi alma hususu söz konusu olamaz. Vizenin işlenebilmesi adında pasaportunuzda 2 sayfasının boş bulunması gerekli olarak gözlenmektedir. Rusya vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun son 10 sene içerisinde çıkarılmış olması gerekli olarak gözlenmektedir. 18 yaşından küçük olanların ailesi ya da yasal vasi ile beraber işlem yaptırıyor olması gerekli olarak gözlenmektedir.

Rusya Vize İçin Gerekli Evraklar

Rusya vizesi almak için bazı evraklar gereklidir. Söz konusu olan evraklardan herhangi birinin eksikliği hususunda vize alma sürecinin olumlu geçmesi beklenemez. Randevu oluşturduktan sonra tüm evraklarınızın eksiksiz tek biçimde konsolosluğa ulaştırılması gerekli olarak gözlenmektedir. Vize alma sürecinin en olumlu şekilde geçmesi için eksiklik ve problemli hususlardan kaçınmak gerekli olarak gözlenmektedir. Herhangi tek problem ile karşılaşmadığınız müddette 7 ile 15 gün arasında Rusya vizesi çıkarabilirsiniz. İşte Rusya vize için gerekli evraklar:

1.      Pasaport

2.      Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine tüm hususlara bir yandan 3000 TL bakiye

3.      Var ise eski pasaportların fotokopileri

4.      Finansal hususu gösteren belgeler

5.      Rusya vize başvuru formu

6.      30.000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası

7.      Biometrik fotoğraf

8.      Ulaşım için rezervasyon bilgileri

9.      Nüfus cüzdan fotokopisi

10.   Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

11.   Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri

12.   Seyahat amacını destekleyen belgeler

13.   Şoför vizesi alacaklar için teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi

14.   Vize ödeneğinin ödeme dekontu

15.   Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri

16.   Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A içerik döküm belgesi

17.   18 yaşından küçüklere ebeveynden ya da yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname

18.   İş yeri sahipleri için faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü

19.   Çiftçiler için ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi

20.   Kamu personelleri için görev yapılan yerden alınan yazı

21.   Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri

22.   Denizci vizesi için denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Rusya firmasından garanti yazısı

Rusya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Rusya vize randevusu almak isteği başarmak sanıldığından çok kolaydır. Rusya vizesi almak isteği başarmak karşısında öncelikli olarak Rusya vize randevusu alınması gerekir. Söz konusu olan randevuları almak isteği başarmak isteyen bireylerin ilgili alanlara ulaşmaları gerekir. Vize almak isteği başarmak karşısında Rusya Konsolosluğuna gitmek gerekir. Konsolosluğa gidilmesi ile birlikte insanlar gerekli olan başvuru işlemlerini tamamlayabilirler. Başvuru işlemleri sürecinde gerekli şartların sağlanması ve başvurunun sorunsuz biçimde tamamlanması ardından insanlar bu vizeleri alma imkanını elde ederler.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar?

Rusya vize ücreti en çok araştırılan konulardan birisi olarak karşımıza çıkar. Rusya Schengen vize ödeneklerinin 60 ile 35 euro arasında olduğunu söylemek yanlış olmayacak. Rusya vizesi için ekstra harcamalar yapılmaktadır. Aracı firmalara içerik bedeli ödemek bu harcamalardan birisi olarak karşımıza çıkar. Seyahatin süresine göre vize ödeneği ödeyeceğinizi söyleyebiliriz. Kısa süreli ve uzun süreli olarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Rusya vize ödeneklerini Rusya Konsolosluğu ve Rusya vize işlemleri için çalışmalar yürüten firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Rusya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Rusya vize için gerekli bazı biyometrik işlemler bulunur. Yine bu işlemlerin de eksiksiz tek biçimde yerine getiriliyor olması gerekli olarak gözlenmektedir. Rusya’a seyahatte bulunacak kişilerin Rusya Konsolosluğu ile iletişime geçmesi gerekli olarak gözlenmektedir. Ardından bazı işlemleri gerçekleştirmesi gerekli olarak gözlenmektedir. Söz konusu olan işlemlerden birsi biyometri işlemleridir. Biyometrik tarama, vize alma sürecinde önemli tek yere sahiptir. Parmak izi taraması, biyometrik fotoğraf süreç içerisinde gerçekleştirilmesi gerekli olan hususlardır. Söz konusu olan işlemler kimlik sahteciliğini engellemek karşısında yapılır.

Rusya Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Rusya vize işlemlerinin ardından bu vize ile hangi ülkelere gidilebileceği merak ediliyor. Rusya vizesi ile birçok ülkeye gidebileceğinizi söylemek yanlış olmayacak. Söz konusu olan ülkelerden bahsetmek gerekirse Avusturya en başta gelir. Belçika, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Almanya, Fransa, Finlandiya, İzlanda, Yunanistan, İtalya, Macaristan, Letonya, Litvanya, ispanya, İsveç, İsviçre ülkelerini örnek vermek de doğru olacak.

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Rusya Vizesi Almak

Ülkemizde bulunan yabancı uyruklu kişilerin Rusya vizesi almak istedikleri süreç bilmeleri gerekli olan bazı hususlar vardır. Söz konusu olan kişiler Rusya vizesini ülkemizden almaları için Türkiye’de oturma izinlerinin bulunduğuna dair belgelerin göstermeleri gerekir. Bahsi geçen bu belge varsa ve gösterirler ise bize alma imkanını elde edebilirler. Söz konusu olan bireyler Türkçe konuşamayabilirler. Böyle tek hususta yanlarında tek tercüman bulundurmaları ise işlemlerin çok sorunsuz ve sıkıntısız tek biçimde ilerlemesine yardımcı olur.

Rusya’ya gitmek fikri bulunan bireyler bunun için vize almak isteği başarmak istedikleri süreç öğrenmiş olması gerekli olan tek detay çok bulunur. Lakin üçüncü ülke vatandaşları Suriyeli ya da Iraklı ise bu kişilere vize vermek karşısında ek uygulamalar yapılır. Yine de bu kişiler, yapılan ek uygulamalar ile birlikte belirtilen vizeyi alabilirler. Rusya, dünya gözdesi olan ülkelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Söz konusu olan ülkeye seyahat etmek isteyen herkesin muhakkak vize çıkarması gerekli olarak gözlenmektedir. Söz konusu olan vizeyi çıkarmak için bilinmesi gerekenleri, siz değerli okurlar ile paylaştık. Vize Randevu Merkezi Danışmanlık merkezi olarak dilediğiniz zaman bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

0552 504 06 28

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin
Scroll to Top
Scroll to Top